آرشیو مقالات

راهنمای خرید فرش

 

هرچی می‌خوای بدونی همین‌جاست؛ فقط کافیه یه نگاه بندازی!

توضیحات تکمیلی

توضیحات تکمیلی

با سفری در میان مقاله‌های مجله نگین، به پاسخ همه سوالات و دغدغه‌های خود در مورد فرش، از انتخاب و خرید آن گرفته تا چیدمان مناسب و ست کردن با مبلمان و … خواهید رسید.

سوالات متداول

1فرش ماشینی آکریلیک چیست ؟

فرشی که نخ خاب آن از جنس الیاف آکریلیک باشد.
اصطلاح فرش صد در صد آکریلیک در بازار فرش های ماشینی عمدتا به این معنا نیست که جنس نخ تار و پود آن هم آکریلیک باشد. تار فرش صد در صد اکریلیک مخلوطی از پلی استر و پنبه است و پود آن هم از جنس پلی استر می باشد.
به دلیل اینکه نخ کریلیک بسیار نرم و لطیف است برای اسکلت فرش که همان تار و پود است، استفاده نمی شود. نخ هایی که از مقاومت و کشش بیشتری برخوردار هستند مثل پلی استر و پنبه برای تار و پود فرش به کار می روند.

2فرش وینتیج یا پتینه چیست؟

به فرش هایی که ظاهری قدیمی و عتیقه مانند دارند وینتیج، پتینه یا کهنه نما می‌گویند. واژه وینتیج را برای اشیائی به کار می برند که از قدمت بالایی برخوردارند و سال ها پیش مد بوده‌اند؛ اما به دلیل این که مردم زیادی جذب آنها شدند، در دنیای مدرن نیز پرطرفدارند و به عبارت دیگر، دوباره مد شده اند. فرش های وینتیج معمولا با دکوراسیون‌های مدرن هارمونی بهتری دارند. در مقاله «همه چیز درباره فرش وینتیج» به صورت جامع به تاریخچه و اطلاعات کامل این فرش پرداخته‌ایم. در حال حاضر این نوع فرش برای انتخاب جهیزیه مورد استقبال بسیاری از زوج‌ها قرار گرفته است.

3اصطلاح هیت ست شده در فرش ماشینی به چه معناست؟

احتمالا هنگام خرید فرش اصطلاح هیت ست شده را شنیده اید و برایتان این سوال به وجود آمده: اصلا فرش هیت ست شده یعنی چه؟
در واقع به فرایندی که در آن بافت درونی الیاف ریسیده شده به وسیله بخار و حرارت بالا به تثبیت می رسد، هیت ست شدن می‌گویند. این امر باعث افزایش کیفیت و عمر نخ و در نتیجه دوام بالاتر فرش می شود.

4چه فرشی باعث می شود منزل بزرگتر و دلبازتر به نظر برسد؟

هر چه طرح فرش شلوغ تر و رنگ آن تیره تر باشد فضای خانه کوچک و دلگیر به نظر می رسد. بنابراین اگر به طرح های پر نقش و نگار علاقه دارید حتما توجه داشته باشید رنگ زمینه آن روشن باشد.
اگر خانه تان کوچک است، فرش افشان انتخاب بسیار مناسبی‌ست چرا که باعث بزرگتر دیده شدن و دلبازتر شدن فضای شما می شود. اطلاعات کامل طرح افشان در فرش را می‌توانید در مقاله مربوطه مطالعه کنید.

وب سیما

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت برای فرش نگین مشهد محفوظ است.